Łączność aparatu

Najnowsze modele aparatów cyfrowych umożliwiają nam bardzo wygodne połączenie ich z innymi urządzeniami takimi jak komputer, drukarka bądź telewizor.

Standardowym połączeniem aparatu z komputerem jest wykorzystanie portu USB. Za pomocą specjalnego kabla podłączamy obydwa urządzenia ze sobą. Umożliwia nam to kopiowanie jak i usuwanie zdjęć i filmów znajdujących się w pamięci aparatu. W niektórych przypadkach, podczas gdy aparat jest podłączony do komputera następuje również ładowanie się wbudowanego akumulatora.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest możliwość bezpośredniego podłączenia aparatu do telewizora. Dzięki takiemu rozwiązaniu mając odpowiedni kabel możemy zabrać swój aparat do znajomych i pokazać im nasze zdjęcia. Dzięki takiemu połączeniu możemy również oglądać filmy nagrane za pomocą aparatu. Nie wymaga to posiadania żadnych dodatkowych urządzeń za wyjątkiem odpowiedniego kabla połączeniowego.

Od niedawna za pomocą USB możemy połączyć aparat z drukarką. Pozwala to na bezpośrednie drukowanie zdjęć bez konieczności korzystania z komputera, bądź kopiowania fotografii na inne nośniki. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia proces drukowania zdjęć w domowych warunkach, omijając korzystanie z różnego rodzaju oprogramowania do odtwarzania zdjęć.